Adventní Běhání

Pro většinu lidí je prosinec čas cukroví, vánoček, svařáků a vánočních večírků, pro nás je prosinec čas adventního běhání. Již po třetí. Již po třetí budeme v prosinci běhat 25 dní v kuse. Začínáme 1.12. !

Jdeš do toho s námi?

IMG_6251

Co je to adventní běhání?

Náš koncept je jednoduchý. Běhat každý den od 1. prosince do 25. prosince. Jediné pravidlo je, že každý běh by měl být dlouhý minimálně 30 minut. Je jedno, jak rychle nebo jak daleko.

A pokud s během teprve začínáš, nebo bys začít chtěl, tak můžeš klidně chodit. To se také počítá!

Proč jít do toho s námi?

Venku je tma, zima, včera byl vánoční večírek a poslední, co se ti chce, je jít běhat. Přesně tohle známe moc dobře! Ve dvou a více se to ale vždy mnohem lépe táhne. A když víš, že přes 800 lidí v tom je s tebou a čeká, jestli jsi se odhodlal do tmy a zimy vylézt, tak prostě běhat jdeš. O tom advetní běhání je. O partě lidí, kteří se navzájem virtuálně (a i na živo) podporují a motivují.

A navíc prosincem to nekončí, ale spíš všechno začíná. My advenťáci spolu totž virtuálně i na živo běháme celý rok.

Jak se k nám přidat?

Budeme se všichni virtuálně podporovat, takže se připoj k naší facebookové skupině Adventní Běhání.

Každý den si napíšeme a ukážeme, jak se nám běželo nebo šlo.

Abychom všichni byli motivovaní ke splnění výzvy, tak máme připraveno i několik soutěží s fajn cenami – informace o nich budeme dávat do naší facebookové skupiny v průběhu výzvy.

A pokud jsi v Praze, tak s námi můžeč běhat na živo každé pondělí, středu, čtvrtek a o víkendu. Všechny informace o tom kde, kdy a co budou včas v událostech na naší facebookové stránce.

Jo a všechno je to zadarmo. Samozřejmě. Protože ty nejlepší věci na světě prostě zadarmo jsou.

IMG_6407

A jak vlastně Adventní běhání v Čechách začalo?

Každý prosinec jsem se pravidelně přejídala a pak si v lednu vyčítala, kolik jsem toho “zase” přes Vánoce spořádala a od ledna měla předsevzetí  “nežrat a sportovat”.

V roce 2014, když jsem bydlela v Berlíně, jsem prosinec poprvé strávíla tím, že jsem 25 dní v kuse běhala. Většinou sama. Fotky ze svých výběhů jsem sdílela na facebooku a virtuálně se podporovala s dalšími “adventně zapálenými” běžci z Anglie.

V prosinci 2015 jsem bydlela zase zpátky doma v Praze a nechtělo se mi běhat samotné. A tak jsem založila facebookovou skupinu Adventní Běhání, ve které na začátku bylo mých nejbližších 20 kamarádů. Naše skupinka se docela rychle rozrostla o najednou nás bylo přes 250.

My všichni jsem pak spolu 25 dní v kuse běhali, navzájem se podporovali a motivovali.

25.12. 2015 ale nebyl konec Adventního Běhání, jak by někdo možná čekal, ale spíš jeho fantastický začátek.

IMG_E8024

Naše skupina se od té doby rozrostla a v současné době máme přes 800 členů. Každé pondělí spolu běháme po schodech, abychom měli silné nohy a pevné zadky, každou středu vstáváme v šílenou ranní hodinu, abychom se v 6:45 sešli a proběhli se probouzející se Prahou. Byli jsme spolu na běžeckých závodech a navzájem si fandili, vyběhli jsme spolu na Sněžku, abychom viděli svítání, běželi jsme spolu na exkurzi do pivovaru, na lívance, anebo třeba na cider.

Ze skupinky pár bláznů, kteří se rozhodli, že budou v prosinci běhat každý den, aby zůstali fit i v čase vánočním, kdy donutit se jít běhat je občas sakra těžké, se stala velká parta kamarádů, kteří milují běh a kteří se všichni každý rok nemůžou dočkat 1.12., protože se bude “zase” adventně běhat!

A co je důležité? Že milujeme všechny lidi, kteří jsou stejně zapálení jako my, anebo kteří by stejně zapálení jako my chtěli být. Jo a taky moc rádi skáčeme :)

Takže… co ty na to? Jdeš do toho s námi?

Těšíme se na tebe v naší facebookové skupině TADY.

IMG_6178

Advertisements