Adventní Běhání

Pro spoustu z nás je prosinec čas cukroví, vánoček, svařáků a vánočních večírků.

Leden je pak čas výčitek z toho, kolik jsme toho “zase” přes Vánoce spořádali a předsevzetí, že letos teda fakt už “nežeru a sportuju”.

Přesně takhle jsem to taky měla, až do té doby, než jsem skrze svoje anglické kamarády objevila Advent Running.

V roce 2014 jsem bydlela v Berlíně a  prosinec jsem strávíla tím, že jsem 25 dní v kuse běhala. Většinou sama. Fotky ze svých výběhů jsem sdílela na facebooku a virtuálně se podporovala s dalšími “adventně zapálenými” běžci z Anglie.

V prosinci 2015 jsem bydlela zase zpátky doma v Praze a nechtělo se mi běhat samotné. A tak jsem založila facebookovou skupinu Adventní Běhání, která se během chvilky rozrostla z 20ti mých nejbližších kamarádů na skupinku asi 250ti nadšených sportovců z celé České Republiky.

My všichni jsem pak spolu 25 dní v kuse běhali, navzájem se podporovali a motivovali. A to nejen online, ale každou středu ráno a čtvrtek odpoledne i na živo v Praze.

img_4542

25.12. ale nebyl konec Adventního Běhání, jak by někdo možná čekal, ale spíš jeho fantastický začátek.

Naše skupina se od té doby rozrostla a v současné době máme zhruba 360 členů. Každou středu vstáváme v šílenou ranní hodinu, abychom se v 6:45 sešli a proběhli se probouzející se Prahou. Byli jsme spolu na běžeckých závodech a navzájem si fandili, vyběhli jsme spolu na Sněžku, abychom viděli svítání, běželi jsme spolu na exkurzi do pivovaru anebo třeba do cidrárny.

Ze skupinky pár bláznů, kteří se rozhodli, že budou v prosinci běhat každý den, aby zůstali fit i v čase vánočním, kdy donutit se jít běhat je občas sakra těžké, se stala velká parta kamarádů, kteří milují běh a kteří se všichni nemůžou dočkat 1.12., protože se bude “zase” adventně běhat!

A co je důležité? Že milujeme všechny lidi, kteří jsou stejně zapálení jako my, anebo kteří by stejně zapálení jako my chtěli být.

img_9744

Jak to vlastně celé funguje?

Náš koncept je jednoduchý. Běhat každý den od 1. prosince do 25. prosince. Jediné pravidlo je, že každý běh by měl být dlouhý minimálně 30 minut. Je jedno, jak rychle nebo jak daleko.

A pokud někdo s během teprve začíná, nebo by začít chtěl, tak může klidně chodit. To se také počítá!

Jak se k nám přidat?

Budeme se všichni virtuálně podporovat, takže se připojte k naší facebookové skupině Adventní Běhání.

Každý den si napíšeme a ukažáme, jak se nám běželo nebo šlo.

Abyste byli motivovaní ke splnění výzvy, tak pro vás máme připraveno několik soutěží s mocfajn cenami – informace o nich budeme dávat do naší facebookové skupiny v průběhu výzvy.

A pokud jste v Praze, tak s námi můžete běhat na živo každé pondělí, středu, čtvrtek a o víkendu. Všechny informace o tom kde, kdy a co budou včas na naší facebookové stránce.

Jo a všechno je to zadarmo. Samozřejmě. Protože ty nejlepší věci na světě prostě zadarmo jsou.

Takže… Kdo jde do toho s námi?

Těšíme se na vás v naší facebookové skupině TADY.

12784385_10154549199128906_412618251_n

Advertisements